noni baner
noni owoc baner
Strona g³ówna
Spis chorób
Zamówienie

Suplementy Diety Witaminy i Minera³y Naturalne Opinie Lekarzy

 

„Nie¿ywi lekarze nie k³ami±” czyli co mówi o suplementacji diety Dr Joel Wolles

Dr Joel Wolles zosta³ nominowany w 1991 roku do Nagrody Nobla.

Przedstawiamy pañstwu artyku³ napisany na podstawie wyst±pienia Joel'a Wolles'a, które zosta³o zatytu³owane: "Nie¿ywi lekarze nie k³ami±".
 
Tym wszystkim, którzy urodzili siê lub mieszkali przez d³u¿szy czas na farmie muszê powiedzieæ, ¿e jeste¶cie lud¼mi mojego pokroju. Ja w³a¶nie urodzi³em siê i wychowa³em na farmie. Moi rodzice prowadzili hodowlê byd³a rze¼nego. Jak wiecie zapewne, by móc zarobiæ na hodowli, nale¿y produkowaæ w³asn± ¿ywno¶æ. W zwi±zku z tym uprawiali kukurydzê i sojê.

Raz w tygodniu przyje¿d¿a³ do nas na farmê specjalny samochód z urz±dzeniem, które rozdrabnia³o siano, kukurydzê i fasolkê. Do tego dodawali¶my odpowiedni± dawkê witamin i minera³ów i dopiero tak± mieszank± przez okres 6 miesiêcy karmili¶my nasze byd³o, a nastêpnie sprzedawali¶my je do rze¼ni.

Ci±gle zastanawia³o mnie wtedy, dlaczego byd³o, które karmione jest wy³±cznie naturaln± pasz±, dostaje dodatkowo witaminy i minera³y, a ludzie nie. Kiedy zapyta³em o to mojego ojca otrzyma³em wielce naukow± odpowied¼: - Nie gadaj tyle, tylko bierz siê do roboty. Pytanie to jednak nie dawa³o mi spokoju.

 Po ukoñczeniu szko³y ¶redniej poszed³em na uniwersytet i zrobi³em specjalizacjê dotycz±c± ¿ywienia zwierz±t, a nastêpnie postanowi³em zostaæ weterynarzem. Na weterynarii otrzyma³em wreszcie odpowied¼ na moje pytanie:

- To proste: rolnicy nie maj± ¿adnych ubezpieczeñ dla zwierz±t na wypadek ¶mierci czy chorób i nie staæ ich na kosztowne leczenie i operacje. Stosuj± wiêc niezwykle tani, prosty i skuteczny zabieg. Podaj± zwierzêtom odpowiednie suplementy.

Dowiedzia³em siê, ¿e podaj±c witaminy i minera³y zapobiegamy ewentualnym chorobom zwierz±t hodowlanych.

Jaki¶ czas po ukoñczeniu weterynarii zacz±³em pracowaæ w ró¿nych ogrodach zoologicznych na terenie USA. W ci±gu 12 lat przeprowadzi³em 17,5 tysi±ca sekcji zwierz±t nale¿±cych do ró¿nych gatunków, a tak¿e uczestniczy³em w sekcjach ponad 3 tysiêcy ludzi ¿yj±cych wcze¶niej w okolicach interesuj±cych mnie ogrodów zoologicznych.

 Dziêki tym badaniom dokona³em pewnego odkrycia i doszed³em do wniosku, ¿e wszystkie zwierzêta i wszyscy ludzie, którzy zmarli w naturalny sposób, zmarli na skutek braku podstawowych sk³adników od¿ywczych, jakimi s± witaminy i minera³y.

Pomimo ¿e napisa³em na ten temat wiele rozpraw naukowych oraz ksi±¿kê, referowa³em ten temat na wielu spotkaniach, to nie mog³em wzbudziæ nale¿nego zainteresowania i w³a¶ciwych w tym wzglêdzie reakcji.

W latach 50 nikt nie ekscytowa³ siê sprawami wy¿ywienia.

Zrozumia³em wtedy, ¿e powinienem zostaæ lekarzem, aby wiedzê uzyskan± w trakcie leczenia zwierz±t móc wykorzystaæ do w³a¶ciwego leczenia ludzi. Ukoñczy³em wiêc studia medyczne i przyst±pi³em do pracy jako lekarz. Pracowa³em w tym zawodzie przez 12 lat.

 Dzisiaj chcê pañstwu opowiedzieæ, w jaki sposób stosowa³em prawid³owe ¿ywienie w leczeniu pacjentów, a przede wszystkim w zapobieganiu chorobom.

Je¶li z moich informacji skorzystacie choæby tylko w 10%, unikniecie mnóstwa problemów, zaoszczêdzicie bólu i pieniêdzy, zwi±zanych z chorobami i ich leczeniem. Bêdziecie mogli korzystaæ z ¿yciowego potencja³u przez d³ugie lata, ciesz±c siê dobrym zdrowiem i kondycj±.

Genetyczny potencja³ ¿ycia cz³owieka wynosi 120 do 140 lat. Aktualnie mamy do czynienia z piêcioma takimi grupami, gdzie ¶rednia ¿ycia wynosi 120-140 lat. Jedn± z nich s± narody Tybetu i zachodnich Chin, inni ¿yj± w Pakistanie, Gruzji i Azerbejd¿anie.

W 1973 r. Nationale Geografic po¶wiêci³ ca³y numer pisma d³ugowiecznym. Jest ich oko³o 35, w tym dwana¶cioro z Azerbejd¿anu. Mieszka tam m.in. 136-letnia kobieta. Na zdjêciu siedzi z wielkim kubañskim cygarem i szklank± wódki, wokó³ niej tañcz± dzieci, które maj± 110-120 lat.

W po³udniowym Peru, nad jeziorem Titikaka, ¿yje plemiê indiañskie o takiej samej nazwie.

¦rednia d³ugo¶æ ¿ycia cz³onków plemienia wynosi 120-140 lat.

W maju 1995 roku najstarsz± osob± w USA by³a Margaret Smyth, która zmar³a w wieku 115 lat. Okaza³o siê, ¿e przyczyn± jej ¶mierci by³o niew³a¶ciwe od¿ywianie siê, czyli brak odpowiednich sk³adników w dostarczanym organizmowi pokarmie, a szczególnie dotkliwy niedobór wapnia. Doprowadzi³o to do os³abienia ko¶ci i w rezultacie z³amania nogi.

Wywi±za³y siê inne choroby.

W listopadzie 1993 roku wysz³a na powierzchniê grupa ludzi, która spêdzi³a dwa lata pod ziemi± w odpowiednio przygotowanych warunkach sanitarnych. Dotyczy³o to tlenu, o¶wietlenia i po¿ywienia.

Nastêpnie trzy ma³¿eñstwa bior±ce udzia³ w eksperymencie zosta³y poddane wszelkim mo¿liwym badaniom. By³y one przeprowadzane na uniwersytecie w Kalifornii. Badania wykaza³y, ¿e gdyby nadal od¿ywiali siê w ten sam zaplanowany sposób i przebywali nadal w tak zdrowym ¶rodowisku, mogliby do¿yæ 160 lat.

Obecnie ¶rednia d³ugo¶æ ¿ycia Amerykanów wynosi 75,5 roku, w tym lekarzy tylko 57 lat.
Wniosek jest prosty, ¿e je¶li kto¶ chce ¿yæ przeciêtnie 20 lat d³u¿ej niech podaruje sobie studia medyczne i zawód lekarza. Je¶li chcecie do¿yæ 120-140 lat musicie zrobiæ tylko dwie podstawowe rzeczy:

Po pierwsze:

chroniæ siê przed wypadkiem, nadmiernym piciem i paleniem, przed rosyjsk± ruletk± i przed lekarzami. Jak zauwa¿yli¶cie, do tej wielkiej grupy niebezpiecznych rzeczy zaliczam równie¿ wizyty u lekarzy.

To bardzo mocne o¶wiadczenie pragnê podeprzeæ raportem ze stycznia 1993 roku, wystosowanym przez grupê ludzi, w którym og³oszono wyniki specjalnych badañ prowadzonych przez trzy lata w szpitalach amerykañskich.

Dotyczy³y one przyczyn zgonów pacjentów. Pozwolê sobie zacytowaæ fragment tego raportu:

- 300 tysiêcy ludzi rocznie by³o mordowanych w szpitalach amerykañskich z powodu ¼le wykonywanej pracy lekarzy.

Raport nie twierdzi, ¿e zgony by³y przypadkowe, ¿e kto¶ siê gdzie¶ przewróci³, udusi³ itp. Nie twierdzi, ¿e by³y one wynikiem zaniedbania warunków bezpieczeñstwa. Podaje jednoznacznie: - By³o mordowanych.

Je¶li Amerykanie u¿ywaj± s³owa mordowani, to rozumiej± to dos³ownie. W tym s± np. przypadki, kiedy lekarz pomyli³ przecinki, umie¶ci³ niew³a¶ciw± datê wa¿no¶ci lekarstwa lub w ogóle zaordynowa³ z³e lekarstwo, czy postawi³ z³± diagnozê itp.

Raport o¶wiadcza jednoznacznie - 300 tysiêcy ludzi zosta³o zamordowanych. Je¶li porównamy to z liczb± tych, którzy zginêli w czasie wojny wietnamskiej, gdzie strzelano, bombardowano, u¿ywano napalmu, liczba bêdzie przera¿aæ jeszcze bardziej.

W ci±gu 10 lat wojny w Wietnamie zginê³o 56 tysiêcy ludzi, czyli rocznie przeciêtnie 5600. I wtedy tysi±ce ludzi demonstrowa³o przeciwko wojnie. Dzi¶ 300 tysiêcy jest mordowanych, jak orzeka raport i przyjmujemy to jako co¶ normalnego. Nikt nie protestuje, nikt nie urz±dza demonstracji. Nikt nie wznosi hase³, nie taszczy transparentów z napisami: - Bo¿e chroñ nas przed lekarzami i wspó³czesn± medycyna.

Drug± spraw± jest robienie rzeczy pozytywnych.

Zaliczam do nich przede wszystkim dostarczanie organizmowi odpowiednie suplementy diety czyli odpowiednie witaminy i minera³y .

Nasz organizm potrzebuje dziennie 90 sk³adników od¿ywczych, których powinno dostarczaæ mu po¿ywienie. Jest to 60 minera³ów, 16 witamin, 12 podstawowych aminokwasów i 3 podstawowe t³uszcze. D³u¿szy niedobór którego¶ z tych sk³adników mo¿e prowadziæ do ró¿nego typu chorób.

Nie wszystkie z nich ¿ywno¶æ dostarcza organizmowi w optymalnych ilo¶ciach.
Spraw± prawid³owego od¿ywiania nie interesuj± siê lekarze zajêci leczeniem chorób wywo³anych czêsto niedoborem witamin i minera³ów. Na co dzieñ zajmuj± siê tym reklamy w ¶rodkach masowego przekazu, które najczê¶ciej karmi± nas zwyk³ym ¶mieciem lub wrêcz truciznami.

6 kwietnia 1992 roku w miesiêczniku Time ukaza³ siê artyku³ zatytu³owany Potêga witamin. Przedstawione zosta³y w nim najnowsze badania naukowe, które wskazuj± na potê¿ny wp³yw witamin, je¶li chodzi o zapobieganie chorobom serca, nowotworom oraz szybkiemu starzeniu siê. Temu problemowi po¶wiêcono sze¶æ stron.

Je¶li nie zainwestujecie w swoje zdrowie i zdrowie waszych bliskich bêdziecie sp³acaæ domy, mercedesy, wakacje swoich lekarzy i firm ubezpieczeniowych. Bierzcie przy tym pod uwagê, ¿e z tych pieniêdzy ani jeden cent nie pójdzie na badania, lecz wszystkie do prywatnych kieszeni.

Owszem, w³adzê ka¿dego kraju wydaj± du¿e pieni±dze na badania medyczne, ale pochodz± one z bud¿etu, który zasilany jest przecie¿ waszymi podatkami. Rz±d amerykañski wydaje obecnie oko³o 1,3 tryliona dolarów rocznie na badania zdrowotne.

 Przy okazji chcemy wam u¶wiadomiæ, ¿e gdyby¶cie tych samych ubezpieczeñ i systemu medycznego u¿ywali w stosunku do zwierz±t, to jeden hamburger kosztowa³by 250 dolarów.

Poprzez system ubezpieczeñ medycznych bardzo wielu agentów ubezpieczeniowych i lekarzy sta³o siê lud¼mi bogatymi.

To jest d³ug, który oni powinni kiedy¶ nam sp³aciæ. Powinni mo¿e zrobiæ to, co producenci samochodów robi± w stosunku do w³a¶cicieli samochodów i samych aut. Zdarza³o siê kilkakrotnie, ¿e firmy samochodowe ¶ci±ga³y z ca³ego kraju sprzedan± partiê aut, gdy¿ odkryto w nich powa¿n± usterkê. Tak by³o np. z Fiatem, który kilka lat temu umo¿liwi³ pe³n± przebudowê, naprawê lub zwrot samochodów Punto, bowiem wypuszczono je z istotn± wad±.

Tu zabija siê 300 tysiêcy ludzi rocznie i nie s³yszymy nawet s³owa: - Przepraszam.
Wielu lekarzy powinno wezwaæ swoich pacjentów i naprawiæ to, co zepsuli.

W zasadzie powinni wezwaæ tych, których leczyli z wrzodów ¿o³±dka.

Prawdopodobnie wszyscy albo prawie wszyscy ludzie, w tym równie¿ lekarze, twierdz±. ¿e g³ównym powodem chorób wrzodowych jest stres. Weterynarze ju¿ 50 lat temu wiedzieli, ¿e wrzody s± wywo³ane bakteri± znan± dobrze specjalistom. Rolników nie staæ na kosztowne leczenie zwierz±t hodowlanych, kosztowne operacje i dlatego byd³o i trzodê lecz±, chroni± zupe³nie inaczej, a przy tym znacznie taniej i skuteczniej.

Weterynarze ju¿ dawno wiedzieli, ¿e wrzody ¿o³±dka s± leczone szcz±tkowymi ilo¶ciami minera³ów, z dodatkiem odpowiedniego antybiotyku. Takie lekarstwo jest bardzo skuteczne. Leczenie wrzodów ¿o³±dka ¶wini kosztuje dziêki temu 5 dolarów, a nie setki czy tysi±ce, jak w przypadku ludzi.

Jedn± z chorób powoduj±cych du¿± liczbê zgonów u ludzi jest obecnie rak.
£±cznie z rachunkiem za leczenie lekarze powinni dawaæ wam kopiê artyku³ów na temat nowotworów.

Pewien dwukrotny laureat Nagrody Nobla w dziedzinie medycyny twierdzi, ¿e je¶li chcemy zapobiegaæ powstawaniu raka, oraz go leczyæ musimy przyjmowaæ 10 000 mg witaminy C dziennie. Noblista ma dzisiaj 94 lata, cieszy siê dobrym zdrowiem i ¶wietn± kondycj±. Pracuje po 14 godzin dziennie na uczelni w San Francisco i na swojej farmie. Lekarze, którzy wy¶miewali siê kiedy¶ z diagnozy noblisty, zmarli 35 lat temu. Komu bêdziesz wierzyæ? Tym, którzy umarli? Wybór nale¿y do ciebie.

Obiektem badañ NCI i uniwersytetu harwardzkiego by³y rejony Chin, w których odnotowano szczególn± zachorowalno¶æ na nowotwory. Do badañ przyst±pi³o 29 tysiêcy ludzi. Podawano im przez piêæ lat ró¿nego typu witaminy i minera³y sprawdzaj±c wp³yw tych suplementów na stan ich zdrowia.

Pacjentom tym podawano dawki dwa razy wiêksze ni¿ s± przewidziane dziennie dla cz³owieka. W grupie, która za¿ywa³a witaminy E, C i beta karoten a¿ 13% ludzi uciek³o ze szponów raka.

Je¶li chodzi o typ raka, który powodowa³ najwiêksz± ¶miertelno¶æ w tej prowincji, czyli rak ¿o³±dka, poprawa by³a jeszcze wiêksza, bo a¿ 21 % tych, którzy mieli umrzeæ - ¿y³o.
S± to bardzo dobre wyniki, bior±c pod uwagê, ¿e w tej dziedzinie za satysfakcjonuj±c± uwa¿a siê 0,5% poprawê.

Ka¿dy lekarz, moim zdaniem, powinien wys³aæ do swojego pacjenta kopiê wyników tych badañ.

Obecnie prawie co druga osoba w wieku powy¿ej 70 lat choruje na chorobê Alzheimera.
Weterynarze i rolnicy ju¿ 50 lat temu wiedzieli jak chroniæ przed ni± zwierzêta. Wystarczy podaæ witaminê E, by przeciwdzia³aæ chorobie.

W sierpniu 1992 roku uniwersytet w San Diego opublikowa³ artyku³, w którym podkre¶la miêdzy innymi, ¿e witamina E zmniejsza zaniki pamiêci. Zadajmy sobie wobec tego pytanie: - Czy mamy leczyæ siê u weterynarzy?

Lekarze przyjmuj±cy pacjentów z kamieniami nerkowymi w pierwszej kolejno¶ci zalecaj± ograniczenie spo¿ycia mleka i jego przetworów, czyli zmniejszaj± dostarczan± organizmowi dawkê wapnia. W swej g³upocie i naiwno¶ci s±dz±, ¿e kamienie nerkowe to odk³adaj±cy siê wapñ pochodz±cy z po¿ywienia.

Wobec braku innych mo¿liwo¶ci nasz organizm pobiera ten sk³adnik z ko¶ci, które rzeszotowiej±. Kamienie nerkowe i tak powstan±, a dodatkowo mamy problemy z ko¶æcem.

Ju¿ lata temu wiedziano, ¿e aby zapobiec kamicy nerkowej u zwierz±t nale¿y podawaæ im zwiêkszon± ilo¶æ wapnia i magnezu. Krowy i owce przy kamieniach nerkowych po prostu zdychaj±, a my zwijamy siê z bólu.

Jakie¶ 5 lat temu postanowi³em zbieraæ wyniki sekcji zw³ok lekarzy i prawników. Przyjrzyjmy siê temu. Przeciêtna d³ugo¶æ ¿ycia lekarzy wynosi 57 lat, podczas gdy przeciêtnego Amerykanina wynosi 75,5 roku.

W³a¶nie ta grupa krótko ¿yj±cych ludzi uczy nas, co wolno, a czego nie wolno. Jednocze¶nie obok nas ludzie do¿ywaj± 120-140 lat, a my ich nie zauwa¿amy i nie pytamy o receptê na d³ugowieczno¶æ. Kto powinien byæ dla ciebie autorytetem: - Krótko ¿yj±cy lekarz, czy 140-latek ciesz±cy siê dobrym zdrowiem i kondycj±?

Wiele chorób i zaburzeñ w pracy organizmu spowodowanych jest niedoborem miedzi np. siwienie w³osów, powstawanie zmarszczek, obwis³a skóra, rozszerzenie ¿y³, które prowadzi do zgonu.

W wielu przypadkach mo¿na rozwi±zaæ czasowo te problemy id±c na operacjê plastyczn±, ale czy nie tañsze i bezpieczniejsze bêdzie, gdy bêdziemy za¿ywaæ suplementy diety zawieraj±ce w³a¶nie mied¼.

Warto zadbaæ o swoje serce, którego wymiana kosztuje oko³o 750 tysiêcy dolarów.
Je¿eli go nie zabezpieczysz, mo¿e czekaæ ciê przygoda za cenê ¿ycia.

Je¶li zobaczycie u siebie tzw. kwitnienie paznokci lub plamy na skórze to otrzymali¶cie sygna³, ¿e wasz organizm potrzebuje selenu. Nie czekajcie na atak serca, ale zaaplikujcie sobie jego dodatkow± dawkê, po 3-4 miesi±cach plamy znikn± i oddalicie od siebie gro¼bê zawa³u.

Przyczyn± zwiêkszonego poziomu cukru we krwi jest niedobór wanadu i chromu. Kiedy te braki pog³êbiaj± siê, mamy ogromne szanse zachorowaæ na cukrzycê.

Oznak± braku cynku jest ³ysienie. Je¿eli w porê nie zareagujemy, to oprócz utraty w³osów czekaj± nas problemy ze s³uchem, utrata poczucia zapachu i smaku.

Aby dostarczyæ organizmowi potrzebne sk³adniki musieliby¶my spo¿ywaæ w wielkich ilo¶ciach ¿ywno¶æ z odpowiednio czystych ekologicznie plantacji . By³oby to prawdopodobnie kilka kilogramów mieszanki sk³adaj±cej siê z 15-20 ró¿nych ro¶lin, owoców, produktów zbo¿owych i bia³ka.

Je¶li twoje ¿ycie ma dla ciebie tak± warto¶æ jak moje dla mnie, to powiniene¶ siê upewniæ, czy pobierasz z po¿ywienia to wszystko, co jest potrzebne twojemu organizmowi. Je¿eli oka¿e siê inaczej, czym prêdzej nale¿y uzupe³niæ dietê w suplementy diety czyli witaminy i minera³y .

Je¶li chodzi o minera³y sytuacja jest wrêcz dramatyczna. Witaminy s± wytwarzane przez ro¶liny, minera³y - niestety, nie. Pobierane s± one przez ro¶liny z gleby i wody. Bardzo czêsto jednak ich tam nie ma, bowiem gleby s± wyja³owione, zanieczyszczone o³owiem, innymi metalami ciê¿kimi i radioaktywnymi.

W 1936 roku Senat amerykañski na II sesji 74 Kongresu wyda³ dokument nr 264 stwierdzaj±cy, ¿e ziemia w USA jest bardzo uboga, wrêcz pozbawiona minera³ów. Tak, niestety, dzieje siê na ca³ym ¶wiecie. Czy sytuacja od 1936 roku poprawi³a siê? Raczej nie. Wrêcz przeciwnie.

Podczas sztucznego nawo¿enia dostarczamy glebie tylko trzy podstawowe sk³adniki: nitrogen, fosfor i potas. S± one potrzebne do wzrostu ro¶lin, co jest wa¿ne szczególnie dla rolników, bo nie zarabia on na zawarto¶ci witamin w swoich plonach, lecz na ich ilo¶ci.

Wystarczy 5-10 lat aby przy braku odpowiedniego nawo¿enia ca³kowicie wyja³owiæ glebê ze wszystkich znajduj±cych siê tam sk³adników. Je¶li z gleby wyci±ga siê 60 sk³adników a dostarcza tylko trzy, to bilans jest ca³kowicie zachwiany. Musimy zatem uzupe³niaæ nasze po¿ywienie przez witaminy i minera³y spo¿ywane w innej postaci, a wiêc suplementy diety .

Dawniej dieta ludzka bazowa³a tylko na p³odach ziemi, której nie nawo¿ono sztucznymi nawozami. Robi³a to natura. Ludzie ¿yli w¶ród wielkich rzek, nawadniali swe pola wodami sp³ywaj±cymi z gór. Staro¿ytni modlili siê nie tylko o deszcz, ale i o powód¼, gdy¿ dziêki temu gleba by³a wzbogacana minera³ami.

W dalszej czê¶ci pragnê pañstwu u¶wiadomiæ jakie spustoszenie w organizmie powoduje niedobór minera³ów.

Brak wapnia mo¿e spowodowaæ, czy choæby mieæ wp³yw na powstawanie a¿ 140 chorób.
Jedn± z nich jest reumatyzm. Jest on na 10 miejscu w USA w¶ród chorób powoduj±cych ¶mieræ. W bardzo ciê¿kich przypadkach pacjentom wymienia siê stawy. Zabieg ten kosztuje oko³o 35 tysiêcy dolarów.

Ludzie boj± siê ¶mierci, wiêc za leczenie gotowi s± p³aciæ ogromne sumy. A przecie¿ wystarczy dostarczyæ organizmowi odpowiedni± dawkê ³atwo przyswajalnego wapnia w tabletkach.

Zwierzêta nie choruj± na reumatyzm. Dlaczego? Bo farmer nie ma 35 tysiêcy dolarów, aby zap³aciæ za operacjê jednego kolana krowy.
Rolnik nie dopu¶ci do reumatyzmu u swoich zwierz±t, poniewa¿ daje im codziennie wapñ. To go kosztuje parê groszy.

Równie¿ wszelkie bóle krêgos³upa w 90% spowodowane s± brakiem wapnia w organizmie.

Lekarze przepisuj± wtedy ¶rodki przeciwbólowe, które ³agodz± cierpienie, ale nie lecz± przyczyny.

Wyobra¼ sobie tak± sytuacjê: ¼le dokrêci³e¶ korek wlewu oleju w swoim samochodzie. W czasie jazdy ca³y olej zosta³ wychlapany, a w aucie zapali³a siê czerwona lampka.

 Poniewa¿ ¶wiate³ko po pewnym czasie zaczyna ciê denerwowaæ, wiêc odcinasz kabelek doprowadzaj±cy ¶wiat³o tej lampki. Jak daleko w ten sposób dojedziesz? Czy nie przypomina ci to sytuacji z tabletkami przeciwbólowymi?

Inn± niebezpieczn± chorob±, maj±c± przyczynê w braku wapnia, jest wysokie ci¶nienie.
Pierwsz± rzecz±, któr± zaleci lekarz, jest wyeliminowanie soli. A co w takich wypadkach robi± farmerzy hoduj±cy byd³o i le¶nicy? Zawieszaj± w pa¶nikach bry³y soli kamiennej. Gdyby farmer tego nie zrobi³, to nie wyp³aci³by siê weterynarzowi.

Z badañ nad grup± 5 tysiêcy nadci¶nieniowców, którym na okres 20 lat wyeliminowano z diety sól wynika, ¿e u 99,7% badanych nie mia³o to wp³ywu na zmianê ci¶nienia. Ci±g³a obawa przedawkowania soli wywo³uje stres. który znacznie bardziej podwy¿sza ci¶nienie ni¿ mog³aby to uczyniæ w³a¶nie sól.

Drugiej grupie, 5 tysiêcy nadci¶nieniowców, podawano przez 6 tygodni zwiêkszon± dawkê wapnia i w tym czasie u 86% badanych ci¶nienie spad³o i uregulowa³o siê. Czy komukolwiek z was lekarz przys³a³ sprostowanie dotycz±ce zalecenia w sprawie diety? Czy naprawi³ swój b³±d? Czy zaleci³ za¿ywanie soli?

Nastêpn± chorob±, uwarunkowan± brakiem wapnia jest insania. Objawia siê ona tym, ¿e cz³owiek wstaje bardziej zmêczony, ni¿ gdy k³ad³ siê spaæ. Lekarze tradycyjnie przepisuj± wtedy pigu³ki nasenne, aby zapewniæ mocny, g³êboki sen. Oko³o 10 tysiêcy ludzi umiera rocznie na skutek przedawkowania ¶rodków nasennych.

 Tak¿e nocne skurcze miê¶ni, problemy kobiet w czasie miesi±czki, bóle w dolnej czê¶ci krêgos³upa, na które uskar¿a siê 80% Amerykanów, to skutek niedoboru wapnia.
Je¶li przeanalizujemy choæby te wy¿ej wymienione choroby stwierdzimy, ¿e do ich leczenia potrzebujemy oko³o 15 specjalistów.

Ludzie wydaj± rocznie od 25 do 250 tysiêcy dolarów na leczenie, zabiegi i operacje, gdy w wiêkszo¶ci przypadków mo¿na by tego unikn±æ stosuj±c odpowiedni± dietê bogat± w witaminy i minera³y .

 Cukrzyca jest w USA chorob± nr 3 je¶li chodzi o przyczynê zgonów. Wywo³uje ona jeszcze wiele innych schorzeñ i niedomagañ, jak ¶lepota, czy problemy w±trobowe, ³±cznie z konieczno¶ci± transplantacji tego organu.

Cukrzycy znacznie krócej ¿yj±. W 1975 roku dowiedziono, ¿e chrom i wanad, wystêpuj±ce jako minera³y ¶ladowe, zapobiegaj± i lecz± cukrzycê.

 W czerwcu 1959 roku miesiêcznik Nationale Help przedstawi³ ¶wiatu te dwa wy¿ej wymienione minera³y. Ze szczegó³owych badañ Uniwersytetu Medycznego w Vancouver wynika, ¿e w du¿ym stopniu mog± one zast±piæ insulinê. Oczywi¶cie, cukrzycy nie mog± ca³kowicie jej odrzuciæ, trwa to stopniowo od 4 do 6 miesiêcy.

Pozytywne skutki oddzia³ywania tych minera³ów odnotowano u tysiêcy ludzi cierpi±cych na cukrzycê.

Zwróæcie uwagê na fakt, ¿e kiedy zapyta siê firmê produkuj±c± karmê dla zwierz±t, jakie s± w jedzeniu suplementy, to oka¿e siê, ¿e jest tam ponad 40 sk³adników od¿ywczych, bogatych w witaminy i minera³y. W jedzeniu przygotowywanym dla szczurów jest 28 takich sk³adników bogatych w witaminy i minera³y .

Zak³adam siê z ka¿dym z Was, ¿e nie znajdziecie dzi¶ formu³y, je¶li chodzi o zestawy spo¿ywcze dla dzieci, które zawiera³aby wiêcej ni¿ potrzeba wa¿ne dla organizmu suplementy. To wrêcz krymina³.

 Chcê wam jeszcze opowiedzieæ o bardzo ciekawym zdarzeniu. Otó¿ kiedy¶, wyk³adaj±c na uniwersytecie w stanie Michigan, pozna³em cz³owieka, który jest w³a¶cicielem przeno¶nej ubikacji. Opowiedzia³, co w nich znajduje w¶ród nie strawionych przez ludzki ¿o³±dek resztek. Zawarto¶æ pojemnika przeno¶nej toalety, zanim zostanie wpuszczona do kana³u przechodzi przez filtry, na których zatrzymuj± siê rzucane przez dzieci do muszli kamienie oraz wszelkie nie rozpuszczone sokami ¿o³±dkowymi substancje.

Mój rozmówca zaprowadzi³ mnie do swojego warsztatu i pokaza³ stertê czego¶, co nazwa³ witaminy i minera³y. Zapyta³em go sk±d on to wie, ¿e to witaminy i minera³y . Odpowiedzia³, ¿e na tym jest przecie¿ napisane np. multiwitamina.

Wiele firm produkuje witaminy i minera³y , które ¼le rozpuszczaj± siê zarówno w wodzie, jak i w soku ¿o³±dkowym.

Je¶li na opakowaniu przeczytacie np. tlenek ¿elaza Fe Acide, czyli po prostu rdza, to nie zawracajcie sobie g³owy takimi suplementami i nie obci±¿ajcie nimi ¿o³±dka. To jest nieprzyswajalne. Lepiej polizaæ jaki¶ zardzewia³y p³ot lub samochód. W³a¶ciw± form± ¿elaza jest Fumaran ¯elaza.

Podobnym przyk³adem jest Calcium, czyli wapñ, który bardzo tanio mo¿emy kupiæ w ka¿dej aptece. Jest to ¼le przyswajalna forma wapnia.

Prawid³ow± form± jest Calcium Magnesium, czyli wapñ z zawarto¶ci± magnezu, który wp³ywa na prawid³ow± przyswajalno¶æ potrzebnego sk³adnika.

 Kto¶ mo¿e uwa¿aæ, ¿e te sk³adniki s± dostêpne w sposób naturalny. S± przynajmniej cztery powody, dla których nie mo¿emy asymilowaæ wszystkich potrzebnych sk³adników z po¿ywienia:

- Musieliby¶my spo¿ywaæ bardzo du¿e ilo¶ci warzyw i owoców, produktów zbo¿owych i bia³ka, przy za³o¿eniu, ¿e zawieraj± one w³a¶ciwe ilo¶ci suplementów. Kupowane w sklepach produkty s± bardzo ubogie w sk³adniki mineralne, a wrêcz pozbawione ich, na co wp³ywa wiele czynników, m.in.:

- Transport i przechowywanie. Produkty spo¿ywcze czêsto pokonuj± dalek± drogê miêdzy producentem, a Twoim sto³em. Podczas tej podró¿y mog± utraciæ po czê¶ci zawarte w nich witaminy i minera³y.

- Mycie i gotowanie. Wiele witamin rozpuszczalnych w wodzie jest wra¿liwych na dzia³anie wysokiej temperatury, kwasów i zwi±zków alkalicznych. Na przyk³ad broku³y mog± utraciæ 40% witaminy C podczas pierwszych 10 minut gotowania.

- Przetwarzanie. Cen±, jak± p³aci nasz organizm za wygodê korzystania z przetworzonej ¿ywno¶ci jest gorszy stan od¿ywienia. Mro¿one warzywa czêsto zawieraj± do 50% mniej witaminy C ni¿ ¶wie¿e. Mielone ziarno zbó¿ traci niejednokrotnie do 90% zawartych witamin. Produkty mog± byæ ska¿one substancjami rakotwórczymi, co w dobie tak du¿ego zanieczyszczenia jest wrêcz oczywiste. Sklepy ze zdrow± ¿ywno¶ci± nie zawsze oferuj± pe³nowarto¶ciowe produkty, zdarza siê, ¿e s± one niewiadomego pochodzenia.

Witaminy i minera³y to nie antybiotyk, który bierzesz przez tydzieñ, gdy jeste¶ chory, a potem przestajesz. Je¶li chcesz cieszyæ siê dobrym zdrowiem i kondycj± przyjmujesz je stale. Twoja suplementacja diety koñczy siê, gdy koñczy siê zapotrzebowanie Twego organizmu na tlen. Je¶li twoje ¿ycie jest dla ciebie wa¿ne, zadbaj o swój organizm, dostarczaj±c mu potrzebnych sk³adników produkowanych przez najlepsze, sprawdzone firmy.

Jest ich bardzo du¿o, ale niewiele produkuje naturalne, niesyntetyczne suplementy diety . Niech ciê nie zwiedzie napis na opakowaniu, czy zapewnienie sprzedawcy, ¿e produkt jest w 100% naturalny, bo w USA, Kanadzie i wielu innych pañstwach prawo nie zabrania umieszczania takich napisów, je¶li tylko jeden sk³adnik jest naturalny.

Zdarza siê równie¿, ¿e g³ówne sk³adniki takiego suplementu s± naturalne w 100%, ale aby je po³±czyæ w tabletkê u¿ywa siê chemicznego lepiszcza, które w du¿ym stopniu dyskwalifikuje dany produkt jako naturalny. Podobnie ma siê sprawa z barwnikami chemicznymi, dodatkami zapachowymi lub kolorystycznymi. Warto zwróciæ na to uwagê kupuj±c, a nastêpnie za¿ywaj±c takie suplementy diety .

Nale¿y te¿ sprawdziæ, czy dana firma posiada w³asne plantacje, gdzie one siê znajduj± oraz w jaki sposób prowadzone s± uprawy. Firmy, które swoje suplementy diety produkuj± z ro¶lin, warzyw i owoców pochodz±cych z obcych plantacji, nie maj± kontroli nad procesem produkcji.

Czêsto s³yszy siê, ¿e zdrowie jest najwa¿niejsze, ale tak naprawdê niewiele dla niego robimy. Efekty nieprawid³owego od¿ywiania siê, czyli braku odpowiednich witamin i minera³ów , dadz± siê na pewno odczuæ z opó¼nieniem kilku lat. Dzisiaj mo¿esz siê przed tym ustrzec. Dobre suplementy diety , witaminy i minera³y to najlepsze i najtañsze ubezpieczenie.

Chcia³bym wam na zakoñczenie powiedzieæ co¶, moim zdaniem, bardzo wa¿nego: Je¿eli Twój lekarz uwa¿a, ¿e dodatkowe suplementy diety - witaminy i minera³y nie s± Ci potrzebne, lub ¿e znajdziesz je w codziennym po¿ywieniu, szybko zmieñ lekarza. Im szybciej tego dokonasz, tym wiêksz± masz szansê cieszyæ siê d³ugim ¿yciem w zdrowiu i dobrej kondycji.

Czego z ca³ego serca wszystkim ¿yczê. - Dr Joel Wolles

 

Przeczytaj tak¿e: Medycyna Naturalna Noni Leczenie Naturalne Medycyna Komórkowa

Przeczytaj tak¿e: Zdrowie Warunki Zdrowia Czynniki Zdrowia Cz³owieka

 

Witaminy, minera³y i suplementy <<< zobacz i przeczytaj

Zdrowe od¿ywianie i jego sekrety <<< zobacz i przeczytaj

Sztuka bycia zdrowym <<< zobacz i przeczytaj

Medycyna komórkowa - plik pdf. <<< prezentacja - zobacz i przeczytaj

Medycyna komórkowa <<< film - obejrzyj i wys³uchaj

Suplementy diety zawieraj±ce witaminy i minera³y to najlepsze i najtañsze “ubezpieczenie zdrowotne”.

Je¶li znasz "zdrow±" lub choruj±c± osobê poleæ jej www.darnoni.pl bo mo¿esz w ten sposób uratowaæ zdrowie innym!

 


Noni lecznicza ro¶lina wszechczasów napis

Noni Sok Noni Medycyna naturalna Zdrowie
| NONI - co to jest | Historia NONI | Tam gdzie ro¶nie najlepsze NONI | Sk³adniki NONI | Irydoidy w soku NONI | Dzia³anie NONI | Fenomen NONI |
| Zastosowanie NONI | Dawkowanie NONI | Prze³om ozdrowieñczy NONI | Badania naukowe NONI | Lekarze o NONI | Opinie stosuj±cych sok NONI |
| Wybór soku NONI | Literatura NONI w jêzykach obcych | Literatura NONI w jêzyku polskim | Film NONI | Zamówienie NONI | Medycyna naturalna |
| Suplementacja diety | Zdrowie |