noni baner
noni owoc baner
Strona główna
Spis chorób
Zamówienie

Medycyna naturalna Noni Leczenie naturalne Medycyna komórkowa

 

Obejrzyj i wysłuchaj film >>> Medycyna komórkowa

Przeczytaj i obejrzyj prezentację >>> Medycyna komórkowa - plik pdf.

Medycyna naturalna - komórkowa mówi o tym i wyjaśnia, że przyczyna większości chorób leży na poziomie komórkowym, a nie na poziomie tkanki, organów czy systemów naszego organizmu, których choroba jest spowodowana zachwianą równowagą biochemiczną w najmniejszej części naszego ciała, a więc w komórce.

To jest spowodowane niedoborem witamin, minerałów, mikroelementów i makroelementów, aminokwasów i biopierwiastków śladowych w komórce, zatruciem organizmu, niezdrową dietą - prowadzeniem niezdrowego stylu życia, a przede wszystkim nie stosowaniem suplementacji mikroelementami.

Medycyna komórkowa mówi, że najlepszą postacią suplementacji diety i zdrowego odżywiania komórki - przywrócenia jej homeostazy, a więc równowagi biochemicznej czyli zdrowia jest stosowanie synergii mikroelementów np. tak idealnej, bo stworzonej przez naturę jaka jest w soku noni.

Medycyna naturalna obejmuje diagnozę, leczenie naturalne , profilaktykę oraz promowanie zdrowego trybu życia.

Nie jest ona prostą metodą leczenia naturalnego , ale opiera się na wielu naturalnych technikach leczenia naturalnego i diagnozy. Szczególnie podkreślona jest zasada „nie szkodzić" poprzez stosowanie, zamiast metod tradycyjnych, technik, które w dużym stopniu wolne są od efektów ubocznych.

Medycyna naturalna jest jedną z najstarszych form medycyny znanych człowiekowi, której korzenie sięgają metod uzdrawiania w starożytnych Chinach, Indiach, Grecji oraz kultur pierwotnych Ameryki.

Medycyna naturalna łączy te tradycje ze współczesną nauką i technologią.

Współczesna amerykańska medycyna naturalna wyrosła z XVIII-XIX wiecznych społecznych ruchów praktykujących leczenie naturalne , gdy w Europie popularne były „wyjazdy do wód" i do uzdrowisk ze źródłami mineralnymi, które później upowszechniły się w USA.

Medycyna naturalna została wprowadzona do Ameryki jako oficjalna metoda leczenia naturalnego na przełomie XIX i XX wieku przez dr. Benedicta Lusta.

Przybył on do USA w 1896 roku z Niemiec, by uczyć wodolecznictwa, które jemu samemu pomogło wyleczyć się z gruźlicy. Po zakończeniu szkolenia założył pierwszą szkołę medycyny naturalnej w Nowym Jorku, gdzie wykładał ziołolecznictwo, prawidłowe żywienie, fizjoterapię, psychologię, homeopatię i manualne techniki leczenia naturalnego . W tym samym czasie dr James Foster założył podobną szkołę w Idaho. Lust i Fosterł razem nazwali tę nową dziedzinę „naturopatią" - to oznacza medycyna naturalna .

Medycyna naturalna gwałtownie zyskiwała na popularności; pod koniec 1920 roku istniało ponad 20 szkół wyższych, gdzie nauczano tej metody jako leczenie naturalne , a profesja ta została oficjalnie uznana w wielu stanach USA.

Wraz ze wzrostem znaczenia medycyny konwencjonalnej oraz rosnącym zaufaniem lekarzy tejże medycyny do leków farmaceutycznych zainteresowanie medycyną naturalną zaczęło spadać.

Medycyna naturalna praktycznie przestała istnieć, by w latach siedemdziesiątych XX wieku powrót zainteresowania medycyną naturalną dał początek nowej generacji doskonale wykształconych lekarzy medycyny naturalnej .

Obecnie do najsłynniejszych lekarzy medycyny naturalnej należą dr Michael T. Murray i dr Joseph Pizzorno, założyciel i przewodniczący Uniwersytetu Bastyr autorzy książki Encyclopedia of Natural Medicine ( Encyklopedia medycyny naturalnej ), która zawiera podstawy konwencjonalnej medycyny naturalnej .

Współczesna Medycyna naturalna opiera się na sześciu podstawowych zasadach:

1. Natura ma potencjał leczenia. Rolą lekarza jest wspomaganie procesu samoleczenia poprzez usuwanie czynników szkodliwych dla zdrowia.

2. Leczenie naturalne powinno obejmować cały organizm. Choroba rzadko ma jedną przyczynę, tak więc cały organizm powinien osiągnąć stan harmonijnej równowagi.

3. Po pierwsze, nie szkodzić. Lekarz powinien stosować leczenie naturalne - metody i substancje, które są jak najmniej toksyczne i inwazyjne. Te metody wykorzystuje medycyna naturalna .

4. Określ i lecz przyczynę. Zamiast tłumić objawy, powinien leczyć przyczyny choroby.

5. Profilaktyka jest równie ważna jak leczenie naturalne . Zadaniem lekarza jest zarówno leczenie chorób, jak i pomoc w utrzymaniu dobrego stanu zdrowia.

6. Lekarze powinni być nauczycielami. „Lekarz" pierwotnie znaczył „nauczyciel". Jednym z zadań lekarza jest kształcenie pacjenta i zachęcanie go do odpowiedzialności za własne zdrowie.

Lekarze medycyny naturalnej pomagają swym pacjentom mobilizować ich własne, naturalne siły leczenia. Ponieważ objawy choroby są oznaką walki organizmu z chorobą, lekarze medycyny naturalnej nie próbują ich tłumić, np. gorączka i zapalenie to nie tylko objawy choroby, ale również mechanizm samoleczenia organizmu.

Zapalenie - to wzrost uzdrawiającego przepływu krwi do danego miejsca, a gorączka - to jeden ze sposobów, w jaki organizm próbuje walczyć z chorobotwórczymi mikroorganizmami. Jednak zażycie aspiryny lub leku przeciwgorączkowego niweczy wysiłki organizmu.

Wiele badań naukowych udowodniło, że leki przeciwhistaminowe mogą wydłużać czas trwania przeziębienia. Zamiast stosować terapię polegającą na tłumieniu objawów, lekarz medycyny naturalnej może zachęcić pacjenta do picia dużej ilości płynów, by przepłukać błony śluzowe, stosowania odpowiedniej diety oraz zażywania ziół czy picia soków np. z owoców Noni, które stymulują system immunologiczny organizmu jako medycyna naturalna .

Według lekarzy medycyny naturalnej , jeśli określona odpowiedź organizmu - mająca na celu jego uzdrowienie jest systematycznie tłumiona, to zdolność organizmu do tej reakcji może osłabnąć.

Leki usuwające objawy mogą przynieść ulgę, ale jednocześnie osłabiają mechanizmy samoobrony organizmu. Gdy organizm traci swą zdolność do odpowiedniego reagowania, może dojść do powstania przewlekłego schorzenia.

Mnożą się liczne przypadki cukrzycy, nadciśnienia, depresji – na skutek spożywania niewystarczającej ilości składników odżywczych oraz zbyt wielu produktów szkodliwych dla zdrowia.

Niestety, często przez brak odpowiedniej wiedzy lekarze starają się „leczyć“ choroby za pomocą leków syntetycznych, jeszcze bardziej niszcząc rezerwy organizmu.

Jednak obecne wyniki badań są jednoznaczne: wielu chorobom można zapobiec, można je też czasem wyleczyć, po prostu zmieniając swój sposób odżywiania oraz wyrównując niedobory w organizmie. Z gwarancją, że nie wystąpią żadne niepożądane efekty uboczne.

To przeciwieństwo leków syntetycznych, które choć mogą być skuteczne, to niestety, często wywołują szkodliwe skutki uboczne w innych organach.

Natomiast medycyna naturalna przynosi korzyści całemu organizmowi, wpływając zbawiennie na jego stan. Ogólnie rzecz biorąc, produkt naturalny, który daje miejscowe korzyści, tak naprawdę wpływa pozytywnie na Twoje zdrowie w różnych innych obszarach.

W czyim interesie leży to, aby pozbawiać Cię naturalnych środków leczniczych oraz informacji o nich...?

Czy wiesz dlaczego lekarze nie polecają Ci naturalnych preparatów roślinnych?

Często jest jednak tak, że nie mają w tym interesu finansowego, bo związani są z biznesem farmaceutycznym i biochemicznym, który układa programy nauczania na uczelniach, sponsoruje uczelnie medyczne, szkolenia i wyjazdy dla lekarzy (dochodzi nawet do takich paradoksów, że po wizycie przedstawiciela handlowego firmy farmaceutycznej i zarekomendowaniu określonego leku, niektórzy lekarze większości pacjentów przepisują ten sam lek...! Czy to nie skandaliczne...! Gdzie tutaj jest dobro pacjenta, o którym się mówi w przysiędze hipokratesa! Liczy się tylko to ile na tym danym leku zarobi firma farmaceutyczna...!

Część lekarzy nie wierzy w naturalne metody lecznicze, bo na na wydziałach lekarskich polskich uczelni medycznych o działaniu roślin leczniczych nie uczy się wcale albo w bardzo wąskim zakresie, bo to nie jest w interesie farmacji i przemysłu biochemicznego, który zarabia przecież na chorych pacjentach, a nie tych których można skutecznie wyleczyć działając na poziomie przyczyny choroby, a nie na zmniejszeniu tylko objawów, jak to jest w przypadku leków chemicznych... i ciągłego leczenia...

Lekarze nie chcą, albo nie mają czasu na dokształcanie się, albo po prostu jest im prościej określić jakąś jednostkę chorobową i przepisać na nią lek chemiczny...

Lek chemiczny sprawdza się tylko w ostrych stanach, gdzie potrzebne jest działanie natychmiastowe!

Niektórzy lekarze medycyny konwencjonalnej znają dobroczynne działanie roślin medycznych i wierzą w nie, ale mówią, że nie mogą ich przepisywać, bo to nie lek farmaceutyczny i mogą w związku z tym utracić licencję i prawo do wykonywania zawodu!

(polecanie naturalnych rozwiązań przez lekarzy medycyny konwencjonalnej nie jest uregulowana prawnie!) Jednak Ci świadomi lekarze sami siebie i swoje rodziny leczą metodami naturalnymi, bo wiedzą że są one lepsze i bezpieczniejsze od chemii!

Koncerny farmaceutyczne za horrendalne ceny oferują Ci syntetyczne leki – nędzne kopie tego, co przekazała nam wszystkim za darmo natura. Czy nie pora to zmienić?! Czy nie warto wrócić do źródeł i korzystać z danych nam od wieków dobrodziejstw natury?

Jeśli pozwolimy na to, aby wiedza o roślinach umarła razem z nami, nasze dzieci zostaną odcięte od korzeni i od wszelkiego powiązania z tym, co naturalne. Będą łatwym łupem dla firm farmaceutycznych i nie będą miały innego wyjścia niż leczyć się poprzez zatruwanie siebie i środowiska.

Firmy farmaceutyczne, lekarze i aptekarze.

Rozpowszechniają nieprawdziwe informacje, niestety, często robiąc to ze złych pobudek. Niektórym chodzi o to, by na Tobie zaoszczędzić. Innym – by zarobić, sprzedając Ci więcej leków. Wielu z nich zaś po prostu nie wie, że mówi nieprawdę.

Właściwie nie ma to wielkiego znaczenia, czy lekarz jest świadomy, że się myli, czy nie. Ważne jest to, że jego niewiedza może Cię nawet zabić.

Prawdopodobnie Ty też usłyszałeś już któreś z tych kłamstw. Ale nie ma powodu, dla którego miałbyś dać się im omamić.

Dlaczego nie powie Ci o tym lekarz?

Większość lekarzy po prostu nie zna wyników badań dotyczących medycyny naturalnej. Nie informują ich też o nich – tak jak w przypadku leków syntetycznych – firmy farmaceutyczne, bo byłoby to wbrew ich interesom.

Przykre to, ale niestety prawdziwe...!

Niestety dzisiejszy system opieki medycznej preferuje wszechobecne leki syntetyczne. W większości przypadków to właśnie takie środki przepisze Ci Twój lekarz. Czy pamiętasz, kiedy ostatnio polecił Ci on jakiś preparat roślinny?

Smutna rzeczywistość jest taka, że „system opieki zdrowotnej” stał się ślepą machiną, w której pacjenci nie są już tak naprawdę najważniejsi. Możesz czekać kilka, a nawet kilkadziesiąt lat lub nie doczekać się nigdy, zanim jakiś lekarz postanowi sam z siebie powiedzieć Ci o roślinach, które leczą.

Zaczynasz to dostrzegać w trakcie pobytu w szpitalu. Część lekarzy nie ma nawet czasu, aby Cię wysłuchać. Zapominają nawet czasami o osłuchiwaniu – podstawowej czynności, bez której nie da się postawić żadnej poważnej diagnozy. Zdawkowe informacje, szybko i mało czytelnie wypisana recepta i tyle.

Zostajesz sam ze swoją chorobą i swoim bólem.

Czy brzmi Ci to znajomo?

Przez ten pośpiech, pozbawiony jesteś informacji o naturalnych metodach. One wymagają czasu, wspólnego zastanowienia się, dobrej woli, ciekawości, aby poszukiwać innych rozwiązań, odwagi, aby wyjść z utartych ścieżek oficjalnej medycyny.

Nawet gdyby Twój lekarz mógł, prawdopodobnie nie zechce powiedzieć Ci o wszystkich możliwych metodach z zakresu medycyny naturalnej, które być może rozwiązałyby Twoje problemy zdrowotne.

Jeśli lekarz proponuje naturalną terapię, nawet taką, która nie wywołuje skutków niepożądanych, zawsze ryzykuje, że zostanie oskarżony i może być mu nawet odebrana licencja na wykonywanie zawodu, bo nie postępował zgodnie z procedurami medycyny konwencjonalnej... czyli absurdalnie pomimo, że istnieje naturalne rozwiązanie, pacjent ma nadal chorować przewlekle i być leczony zgodnie z procedurami medycyny chemicznej, bo z tego są pieniądze...! - to po prostu w świetle logiki i rozumu czysty skandal!

Lekarz może być spokojny tylko wtedy, jeśli przepisuje Ci oficjalnie zatwierdzone leczenie chemiczne, nawet jeśli okaże się niewłaściwe.

To się może wydawać niemożliwe do uwierzenia. Jednak dobrym przykładem będzie tu afera z lekiem Mediator.

Otóż problemy mieli wyłącznie lekarze, którzy przepisywali ten lek do celów innych niż wskazania zatwierdzone oficjalnie przez organy służby zdrowia. Za to lekarze, którzy stosowali oficjalne zalecenia (a takim było przepisywanie leku Mediator na cukrzycę), mogą spać spokojnie, nawet jeśli przepisane przez nich recepty spowodowały śmierć pacjentów.
(Mogą spać spokojnie z prawnego punktu widzenia, rzecz jasna, ponieważ nie mam wątpliwości, że tysiące lekarzy, którzy nieświadomie spowodowali u swoich pacjentów poważne choroby serca – lub śmierć – przepisując im Mediator, dziś szczerze tego żałują).

Sytuacja jest absurdalna, ale tak to wygląda.

Lekarze często w większości mówią i "sprzedają" to co im sugerują firmy farmaceutyczne... i przemysł biochemiczny...

Konwencjonalna medycyna chemiczna, farmacja i przemysł biochemiczny, nie chcą nas wyleczyć z wielu chorób przewlekłych, bo mają zyski z ciągłego przepisywania leków na choroby przewlekłe! - oto smutna prawda!

Dlatego nie ma się co dziwić, że setki tysięcy pacjentów żyje tygodniami, miesiącami, a nawet latami, w niepokoju, w chorobie, w bólu. Podczas gdy naturalne rozwiązanie ich problemów jest być może na wyciągnięcie ręki.

– Gdybyś był na ich miejscu, ile byłbyś gotów zapłacić za taką informację?

– Gdybyś mi zadał takie pytanie, odpowiedziałbym: setki tysięcy złotych.

Medycyna naturalna dzięki sprawdzonym, choć zapomnianym recepturom i metodom leczenia pomoże Ci przywrócić kontrolę nad własnym zdrowiem. Te cenne umiejętności będziesz mógł przekazać swoim dzieciom, wnukom i następnym pokoleniom.

Ta wiedza do tej pory dostępna była jedynie dla wąskiego grona wtajemniczonych, gdyż społeczeństwa krajów europejskich stały się ofiarami nadużywania władzy przez instytucje zdrowia publicznego. Utrudniają one rozpowszechnianie rzetelnych informacji o metodach leczenia nie promowanych przez koncerny farmaceutyczne. Stały się także ofiarami braku zainteresowania tematem ze strony medycyny uniwersyteckiej, która nie dba nawet o zapoznanie młodych lekarzy z właściwościami leczniczymi roślin…

Powiedzmy to głośno: czasem można odnieść wrażenie, że istnieje „zakaz wyleczania” pacjentów, że zbyt skuteczne terapie przeszkadzają, są wręcz niewygodne dla koncernów farmaceutycznych (czytaj: nie można na nich zarobić).

Skuteczne terapie naturalne są bowiem bardzo niewygodne dla przemysłu farmaceutycznego, który rządzi współczesnym systemem zdrowotnym.
 

Przeczytaj także: Suplementacja diety, czyli artykuł Dr Wolles'a nominowanego do nagrody Nobla

Przeczytaj także: Zdrowie Warunki Zdrowia Czynniki Zdrowia Człowieka

 

Przeczytaj i obejrzyj prezentację: Medycyna komórkowa - plik pdf.

Obejrzyj i wysłuchaj film: Medycyna komórkowa

 


Noni lecznicza roślina wszechczasów napis

Noni Sok Noni Medycyna naturalna Zdrowie
| NONI - co to jest | Historia NONI | Tam gdzie rośnie najlepsze NONI | Składniki NONI | Irydoidy w soku NONI | Działanie NONI | Fenomen NONI |
| Zastosowanie NONI | Dawkowanie NONI | Przełom ozdrowieńczy NONI | Badania naukowe NONI | Lekarze o NONI | Opinie stosujących sok NONI |
| Wybór soku NONI | Literatura NONI w językach obcych | Literatura NONI w języku polskim | Film NONI | Zamówienie NONI | Medycyna naturalna |
| Suplementacja diety | Zdrowie |