noni baner
noni owoc baner
Strona główna
Spis chorób
Zamówienie

Badania naukowe medyczne nad NONI

Przegląd podstawowych funkcji Noni

sok noni badania


Zgodnie z opinią Stevena Halla, lekarza z Waszyngtonu, który stosował sok NONI: „NONI nie tylko dostarcza korzystnych efektów podczas stosowania, ale także wpływa na zwiększenie skuteczności przyjmowanych innych medykamentów.” Zgodnie z jego opinią, NONI jest niezwykłym środkiem, ponieważ pomaga osobom, którym inne tradycyjne medykamenty nie pomogły.

NONI jest bardzo cennym środkiem, o czym świadczy m.in. fakt, że podczas jego stosowania wzrasta skuteczność przyjmowanych leków. Dodatkowo NONI może stanowić alternatywny lek w stosunków do leków tradycyjnie stosowanych i zalecanych.

Wyniki badań otrzymane przez S. Halla były zgodne z odnotowanymi wcześniej  wynikami (u 78% osób stosujących NONI)

Cechy NONI przedstawiają się następująco:

·  NONI wspomaga i uzupełnia działanie innych leków

·  NONI pełni również rolę zapobiegawczą

·  NONI wpływa na przyspieszenie procesu gojenia się ran u zwierząt

Dr Schechter, dyrektor Instytutu Medycyny Naturalnej w Kalifornii, informuje, że istnieje duży zasób informacji nt. zdrowotnych korzyści NONI. Swoje raporty oparł on o informacje zebrane na Hawajach, zgodnie z którymi mieszkańcy tego regionu stosują NONI i znają jego korzyści już od tysięcy lat. Potwierdza on pozytywne rezultaty osiągane w kuracjach zawierających NONI. Dr Schechter tysiącom swoich pacjentów zalecił stosowanie NONI i bardzo duże wrażenie wywarł na nim fakt, że NONI reaguje na wiele różnych chorób oraz ułatwia ich zwalczenie.

Poniżej przedstawiono kilka ważnych informacji zebranych przez DR Schechtera:

·  NONI stymuluje produkcję T-komórek w systemie immunologicznym. T-komórki pełnią ważną rolę podczas zwalczania poszczególnych zachorowań

·  NONI wspomaga pracę systemu immunologicznego

·  NONI zwalcza wiele typów bakterii

·  NONI posiada unikalne właściwości pozwalające zwalczyć ból

·  NONI hamuje rozwój chorób nowotworowych, guzów powodując, że uszkodzone komórki funkcjonują w prawie normalny sposób

Dr Schechter uważa, że: „Jako lekarz i terapeuta, zauważyłem, że NONI przynosi wspaniałe, głębokie korzyści w walce z chorobą, a także w zapobieganiu jej powstawania.”

WYSOKIE CIŚNIENIE KRWI

W 1992 roku, dr Isabelle Abbott, specjalista nauk botanicznych, zauważyła, że NONI jest skuteczne w leczeniu cukrzycy, wysokiego ciśnienia krwi, a także chorób nowotworowych.

W związku z tym rozpocząłem prace mające na celu określenie, jakie składniki (o właściwościach gojących i leczniczych) – zwane phytoskładnikami, znajdują się w NONI oraz, w jaki sposób wpływają one na obniżenie ciśnienia krwi. Scopoletin, będący phytoskładnikiem zawartym w NONI wpływa na rozszerzenie zwężonych naczyń krwionośnych. Wysokie ciśnienie krwi pojawia się, gdy serce nie może pompować krwi ponieważ zwężeniu uległy naczynia krwionośne.

Scopoletin był pierwszym zdefiniowanym składnikiem NONI. W 1993 roku składnik ten został odkryty przez naukowców na Uniwersytecie na Hawajach. Udowodniono również, że scopoletin, oprócz rozszerzania naczyń krwionośnych, może łączyć się z serotoniną. Badania naukowe prowadzone na zwierzętach dowodzą, że scopoletin może obniżać zarówno normalne jak i wysokie ciśnienie. Scopoletin zawarty w NONI reaguje również z innymi składnikami komórkowymi, dzięki czemu możliwe jest obniżenie wysokiego ciśnienia krwi do normalnego poziomu.

W ostatnim czasie studia nad NONI prowadzone są w USA na Uniwersytecie Stanford, na Uniwersytecie kalifornijskim w Los Angeles (UCLA), a także na Uniwersytecie na Hawajach, w Anglii w Union College w Londynie i we Francji, na Uniwersytecie w Metz. Prace naukowe prowadzone na każdym z wymienionych powyżej Uniwersytetów dowiodły, że w większości przypadków NONI odgrywa znaczącą rolę w obniżaniu wysokiego ciśnienia krwi.

W Nowym Jorku przeprowadzałem wywiad z lekarzem Scottem Gersonem, który przeprowadził badania mające na celu sprawdzenie czy sok NONI po obniżeniu wysokiego ciśnienia, po jakimś czasie nie przywraca ciśnienia do wysokości jaka istniała przed zastosowaniem NONI. Przez 14 tygodni Dr Gerson prowadził badania, w których uczestniczyło 9 pacjentów – 6 mężczyzn i 3 kobiety.

Osoby cierpiące na wysokie ciśnienie krwi zostały wybrane losowo. Osobom tym podczas badań podawano NONI, przy czym nie były one tego świadome. Osoby te stosowały tę samą dietę i wykonywały te same ćwiczenia fizyczne, jakie wykonywały one przed rozpoczęciem zażywania NONI. U ośmiu spośród dziewięciu pacjentów zanotowano obniżenie ciśnienia krwi. Średnio ciśnienie krwi obniżyło się o 7,5% - 4%.

Dr Gerson uważał, że przeprowadzone przez niego badanie było tylko niewielką próbą, a nie super naukowym eksperymentem. Jednak wyniki jego badania były zgodne z efektami, jakie osiągnęły osoby stosujące NONI. Żaden z lekarzy nie poinformował mnie, by NONI obniżało ciśnienie krwi do niższego poziomu niż normalny. Wiele osób spośród tych, które przyjmowały NONI poinformowało mnie, że wysokie ciśnienie pojawiało się ponownie, gdy zaprzestawały one zażywania NONI.

Dr Mona Harrison, lekarz z Maryland, również przekazała mi raport potwierdzający, że NONI obniża wysokie ciśnienie krwi. Ciśnienie jednej z pacjentek wynosiło 170/100 i lekarze w żaden sposób nie potrafili go obniżyć. Kobieta ta, po zażywaniu NONI przez okres 2 miesięcy, miała ciśnienie na poziomie 130/80. Kontynuowała ona zażywanie NONI i przez ponad 9 miesięcy jej ciśnienie krwi utrzymywało się na niższym poziomie.

ZMIANY NASTROJU I ENERGII ŻYCIOWEJ

Dr Harrison wierzy, że NONI ma pozytywny wpływ na czynności wykonywane przez/i w mózgu człowieka. Hormony - serotonina i melatonina regulują sen, temperaturę ciała, nastrój, a także procesy związane z dojrzewaniem płciowym i pokwitaniem. Dr Harrison podejrzewa, że NONI ma wpływ na ilość gromadzonej w ciele człowieka energii życiowej. NONI stabilizuje ilość cukru we krwi, redukuje skurcze menstruacyjne, zmniejsza konieczność częstego oddawania moczu przez mężczyzn (szczególnie w nocy) poprzez redukowanie opuchlizn występujących w gruczole krokowym – prostacie.

Dr Ralph Heinicke – autorytet naukowy na świecie, twierdzi, że sok NONI pełni znaczącą rolę w procesie gojenia się ran. Większość osób po zastosowaniu NONI ma lepsze samopoczucie i więcej energii życiowej. „Nasze badanie udowodniło, że na 10 000 osób stosujących NONI, 80% miało lepsze samopoczucie. Nie jest zaskakującym również fakt, że osoby, które mają problemy zdrowotne potrzebują więcej proxeronine i dlatego powinny zażywać NONI.”

Donovon Lazar, bankier z Kalifornii, mówi: „Dodałem NONI do do mojej codziennej diety, co pomogło mi szybko wrócić do zdrowia. Po forsownych ćwiczeniach i treningach nie czuję się obolały. Moja naturalna siła, jaką czerpię z NONI całkowicie likwiduje zmęczenie. Nie potrafię nawet opowiedzieć jak wspaniałe działanie ma to cudowne NONI.”

NONI JAKO ŚRODEK ANTYPOBUDZAJĄCY I ANTYHISTAMINOWY

Wcześniej dyskutowaliśmy o tym jak NONI, które zawiera scopoletin, pomogło pacjentom Dr Harrisona w kontrolowania wysokości ich ciśnienia krwi.

Dr Bloss – chirurg z Indiany, tak przedstawia swoje doświadczenia z NONI:
„Zanim zacząłem przepisywać NONI swoim pacjentom, sam zacząłem go stosować i zauważyłem, że przynosi on spodziewane efekty. Przywykłem już do tego, że nie mogłem spać na brzuchu, ponieważ wówczas zawsze bolały mnie plecy. NONI spowodował, że nie tylko ten ból ustąpił, ale także ustąpiły boleści, jakie miałem w ramieniu. NONI wpłynęło również na zwiększenie mojej energii życiowej.

Mój przeciwnik na korcie tenisowym zauważył, że wzrosła szybkość mojej reakcji. Od tego momentu, zaleciłem stosowanie NONI 70 moim pacjentom. Piętnastu z nich, cierpiących na chroniczny ból pleców, po zastosowaniu NONI odczuło wielką ulgę. Innych ośmiu pacjentów odczuwało ból w kolanie, po zastosowaniu NONI ból ustąpił.”

Trzech spośród pacjentów dr Blossa, którzy cierpieli na astmę odnotowało ogromną zmianę po zastosowaniu NONI – kaszel ustąpił. dr Bloss szczególnie był zaskoczony, gdy zobaczył, jakie efekty przyniosło stosowanie NONI przez pacjentów cierpiących na artretyzm. Większość z nich zaobserwowała pozytywne rezultaty. Dwie osoby, w tym jeden lekarz, stwierdziły, że NONI uwolniło je od dolegliwości związanej ze sztywnieniem rąk. Dolegliwość ta czasami utrzymywała się nawet przez 24 godziny.

Dr Bloss poinformował mnie, że NONI wywiera pozytywny wpływ na większość jego pacjentów. Zaleca on NONI jako uzupełnienie diety i wielu pacjentów stosuje się do tego zalecenia. Nasze badania potwierdzają, że 69% osób, które stosują NONI nie tylko kontynuuje tę terapię, ale również nie chce zaprzestać jej stosowania. Dr Bloss podsumowuje powyższe w następujący sposób: „NONI jest w modzie. NONI poprawiło jakość nie tylko mojego życia, ale także wielu moich pacjentów.” Inni lekarze informują, że NONI skuteczne jest również przy leczeniu infekcji.

Kobieta cierpiąca na artretyzm, również zauważyła pozytywne rezultaty po zastosowaniu NONI. Kobieta ta miała boleści od ponad 20 lat. W 1990 roku miała one operację kolana, która nie przyniosła jednak ulgi w bólu. Kobieta musiała chodzić o lasce i trudno jej było wstać, szczególnie z miękkiej sofy.

Po 72 godzinach zażywania NONI, kobieta była w stanie wstać z sofy, a także mogła przejść przez pokój nie podpierając się laską i nie odczuwając bólu. Kobieta głęboko wierzy, że to właśnie NONI jej pomogło, gdyż był to jedyny czynnik, który mógł wpłynąć na ustąpienie bólu. Podczas stosowania NONI kobieta nie zażywała żadnych innych leków, co dodatkowo potwierdza skuteczność NONI.

Lekarze, z którymi rozmawiałem wierzą, że NONI pomogło 80% pacjentom cierpiącym na artretyzm. Co jeszcze bardziej mnie zaskoczyło, to fakt, że dr Gary Tran – weterynarz z Kentucky, leczący tysiące psów, kotów i innych zwierząt, które cierpiały na artretyzm, w momencie gdy podał im NONI, u 90% zwierząt dolegliwości ustąpiły.

Zalecana dawka NONI dla zwierząt ważących mniej niż 100 funtów jest taka sama jak dawka zalecana dzieciom, która przedstawiona zostanie w dalszej części książeczki. Dla zwierząt ważących więcej niż 100 funtów, zalecana dawka NONI jest taka sama jak dawka przepisywana dorosłym – również zaprezentowana w dalszej części książeczki.

BÓL

Zostało wielokrotnie potwierdzone, że taintański sok NONI posiada jedną podstawową zaletę – łagodzi wiele typów bólu. Lekarze ze wschodniej i południowo-wschodniej Azji, a także współcześni naukowcy jak Dr Ralph Heinicke, Dr Steve Schechter – wszyscy oni potwierdzają, że NONI łagodzi ból. Wielu uważa również, że NONI łagodzi ból, ponieważ stanowi on specjalną mieszankę ziół. Jednak przyczyna uśmierzenia bólu tkwi również w modlitwie.

Niełatwo jednak wytłumaczyć, w jaki sposób NONI łagodzi ból. Pojawiło się na ten temat wiele teorii. Dr Heinicke uważa, że przyczyna ta tkwi w xeroninie zawartej w NONI, natomiast Dr Schechter uważa, że NONI wpływa na poprawę samopoczucia, przez co przynosi ulgę w bólu. Który z nich ma rację? Wydaje mi się, że obaj. Przypuszczam, że istnieje wiele innych nieznanych dotąd czynników, które powodują, że NONI łagodzi uczucie bólu.

Co nauka mówi o taitańskim NONI, który łagodzi ból? Zostało dowiedzione, że xeronina będąca podstawowym składnikiem NONI pozwala utrzymać poziom białka na odpowiednim poziomie. Dr Heinicke podsumował wyniki swoich badań i stwierdził, że są one zgodne ze spostrzeżeniami innych naukowców.

Wielu lekarzy, z którymi rozmawiałem potwierdziło, że NONI pomogło 88% osób odczuwających bóle. W 1990 roku Chaftique Younos poinformowało, że Dr Joseph Betz – naukowiec, chemik – pracownik Centrum Naturalnych, Bezpiecznych Artykułów Spożywczych i Składników Zalecanych, powiedział, że: „uczucie bólu potrafi zabić”.

W maju 1995 roku zostałem zaproszony, by wygłosić przemówienie na międzynarodowym sympozjum w Biarritz we Francji. Miałem tam również okazję wymienić doświadczenia z francuskimi naukowcami. Wówczas prowadziłem także badania farmakologiczne na Uniwersytecie w Metz we Francji, gdzie odkryłem, że NONI wywołuje centralny efekt przeciwbólowy. Zauważyłem, że NONI oddziaływując na mózg, powoduje że ból ustępuje w całym ciele. NONI jest 75% skuteczniejszy w łagodzeniu bólu niż morfina i co ważne – NONI nie uzależnia.

Dr Schechter uważa, że NONI stosowane jest już bardzo długo i za każdym razem przynosi skuteczne i oczekiwane efekty. Faktycznie istnieją dwie nazwy NONI, jedna z nich brzmi: „drzewo zabijające ból”, a druga: „drzewo uśmierzające ból”. Dr Schechter przepisał NONI już tysiącom swoich pacjentów, którzy cierpieli na chroniczny ból z wielu różnych powodów. Kiedy z nim rozmawiałem, opowiedział mi o wielu Amerykanach, którzy stosując NONI złagodzili lub przynajmniej osłabili swój ból.

Pojawia się więc pytanie: „Czy NONI może przynosić ulgę w bólu i jednocześnie nie wywoływać efektów zatrucia oraz nie powodować uzależnienia?” W 1990 roku, naukowcy stwierdzili, że „NONI wywołuje znaczący wpływ na załagodzenie bólu u myszy”. W NONI zawarta jest substancja, która redukuje lub eliminuje ból. Bodania dowiodły, że „ekstrakt z NONI nie wywołuje żadnych toksycznych efektów”. Dowiedzione zostało także, że NONI nie jest środkiem uzależniającym.

SYSTEM TRAWIENNY I PROBLEMY Z SERCEM

Opublikowane raporty naukowe z roku 1950, które pojawiły się w Pacific Science Journal przedstawiają antybakteryjne właściwości NONI, które chronią układ pokarmowy, system trawienny, a także zapobiegają problemom z sercem. Dr Gerson przedstawił przekonywujące dane, na podstawie których określić można, że NONI od wielu lat stosowany jest skutecznie przeciwko Staphyloccous – infekcja sercowa oraz przeciwko Shegella – bakteria czerwonki.

NONI stymuluje wstępny proces trawienia, powoduje wzrost wydzielin, enzymów i żółci. Jest on nawet skuteczniejszy niż podczas stosowania specjalnych leków zapobiegających i leczących raka. Badanie przeprowadzone na ponad 10 000 osób stosujących NONI pokazało, że po zastosowaniu NONI 89% z nich odczuło poprawę, jeśli chodzi o dolegliwości związane z trawieniem, natomiast 80% z nich potwierdziło, że zmniejszyły się dolegliwości związane z chorobami serca.

Serotonina będąca składnikiem NONI wywiera pozytywny wpływ na proces trawienia. W ciele i w mózgu występuje wiele receptorów serotoniny. Największa koncentracja receptorów serotoniny nie występuje jednak w mózgu, ale w jelicie cienkim. Dr Harrison zaobserwował wiele przypadków, w których NONI wpłynął na poprawę procesu trawienia.

Dr Robert Young – mikrobiolog z Utah odkrył drożdże, pleśń i grzyby, które powodują choroby komórek poprzez wzrost środowiska kwaśnego w tych komórkach. Odnotowano również, że NONI pomaga utrzymać odpowiedni poziom pH w komórkach, co powoduje, że organizm ma większą zdolność do wchłaniania witamin, minerałów i białek.

RAK

Wyniki badań naukowych dotyczących medycznego zastosowania NONI zostały zaprezentowane na 83-m, 84-tym i 85-tym spotkaniu Amerykańskiego Towarzystwa Badań nad Rakiem. Kamień milowy stanowiły badania Departamentu Patologii i Farmakologii prowadzone na Akademii Medycznej Johna Burnsa w Honolulu na Hawajach, które zaprezentowane zostały na 83-m spotkaniu w San Diego w Kalifornii w 1992 roku. Wyniki tych badań zostały podsumowane przez Amerykańskie Towarzystwo Badań nad Rakiem i zatytułowane: „Antynowotworowe działanie Morinda citrifolia” – badania prowadzone były na myszach.

Oznacza to po prostu, że NONI ma działanie antyrakowe. Komórki nowotworowe zostały wszczepione myszom. Myszy, które karmione były owocami NONI żyły ok. 105-103% dłużej od myszy, które nie były karmione NONI. Oznacza to, że myszy, którym podawano NONI żyły ok. 50 dni dłużej, a czasami nawet więcej! To badanie było wielokrotnie powtarzane i za każdym razem NONI w sposób znaczący wpływało na wydłużenie okresu życia myszy chorych na raka, którym podawano NONI. NONI wpływa na wstrzymanie rozwoju nowotworowych guzków.

W 1994 roku A. Hirazumi wraz z trzema innymi naukowcami wydała w Pharmacological Society Journal artykuł nt. „Antynowotworowy wpływ NONI na myszy chore na raka płuc.” Rok wcześniej Tomonori Hiramatsu wraz z trzema innymi japońskimi naukowcami przedstawili raport p.t. „Zapiski dotyczące chorób nowotworowych”. Raport ten powstał po przeanalizowaniu 500 przypadków, na podstawie których potwierdzona została teza, że NONI jest czynnikiem powstrzymującym powstawanie i rozrastanie się komórek nowotworowych.

Jeden z pacjentów Dr Harrisona cierpiał na raka wątroby. Obserwowano u niego nadmierny wzrost płynów w jamie brzusznej. Onkolog analizował ten przypadek i jednoznacznie potwierdził istnienie komórek nowotworowych. Po zażywaniu NONI przez okres 7 dni u pacjenta zaobserwowano znaczący spadek płynów w jamie brzusznej. Dalsza analiza przypadku, potwierdziła, że przy systematycznym stosowaniu NONI, nowotwory z komórek zostały usunięte.

Jako lekarz, nie mogłem jednoznacznie wytłumaczyć sobie jak to jest możliwe. Dlatego skontaktowałem się z Dr Harrisonem, który potwierdził mi odnotowane zjawisko. Nie miałem wtedy już innego wytłumaczenia, jak uwierzyć w to co się wydarzyło i dalej utwierdzić się w przekonaniu, że to NONI pomogło. Jeśli by tak nie było, musiałbym myśleć, że była to interwencja boska.

Dr Judah Folkman ostatnio opublikował swoje wyniki badań, jakie prowadził on nad myszami w Harwardzie. Wysunął on tezę, że NONI synergicznie współdziała z innymi mikroskładnikami obniżając tym samym przepływ krwi do guzków nowotworowych.

Jednym ze składników, który kontrolował wzrost guzków w mózgu i który wpływał na wydłużenie okresu życia szczurów, na których eksperymentowano była squalamina. Niszczyła ona naczynia krwionośne, które dostarczały krew do guzków. To odkrycie naukowe zostało opublikowane w 1997 roku przez Dr Henry’ego Brema – profesora Instytutu Medycznego Johna Hopkinsa. W 1997 roku na spotkaniu Towarzystwa Amerykańskich Neurochirurgów, które odbywało się w Mineapolis w Minesocie, Dr Henry Brem i Dr Allan Sils poinformowali, że squalamine „atakuje guzy nowotworowe poprzez zakłócenie powstawania i formowania się nowych naczyń krwionośnych, które dostarczałyby krew umożliwiającą wzrost i rozwój guzków.

Aktywne składniki zawarte w NONI

Dr Heinicke wierzy, że NONI normalizuje prawidłowe funkcjonowanie komórek poprzez dostarczanie do ciała istotnych biochemicznych komponentów, jak np. proxeronina, które komórki naszego ciała gromadzą.

Xeronina wykazuje pozytywny wpływ na komórki, przez co wiele ludzki ma lepsze samopoczucie. Zrozumienie tego, w jaki sposób następuje biosynteza ma kluczowe znaczenie dla zrozumienie jak działa thaitańskie NONI.

W 1950 roku Dr Heinicke przeprowadził badanie, podczas którego odizolował materiały krystaliczne, które nie należały do żadnego związku chemicznego. Po kilku latach, Dr Heinicke uświadomił sobie, że materiał krystaliczny stanowi bardzo istotny składnik syntezy xeroniny. Wreszcie uświadomił on sobie także, że owoc NONI jest najlepszym źródłem krytycznych, ważnych składników.

Dr Heinicke uważa, że xeronina pełni dwie podstawowe funkcje w żywych komórkach. Xeronia mając sztywną, surową strukturę może dostarczać poprzez szczeliny komórkowe specyficzne białka. Białka te mogą stać się bardziej „elastyczne”, a przez to mogą mieć także dużo mocniejszą strukturę. Xeronina może również umożliwiać gromadzenie się białka w ogromnych ilościach, a także gromadzenie się wody w ciele człowieka, dzięki czemu składniki te mogą być wykorzystane do różnego typu chemicznej, mechanicznej i elektrycznej pracy/działań. Działania te umożliwiają normalnym komórkom ‘pracować” dużo skuteczniej, efektywniej, a także pomagają zniszczonym komórkom odbudować się.

Związki Proxeroniny-Xeroniny-NONI

Najbardziej obiecującą substancją odnalezioną w NONI jest proxeronina, która wewnątrz ciała zostaje przetworzona w xeronię, która jest krytycznym bichemicznym związkiem zaangażowanym w szeroki zakres normalnych bichemicznych reakcji. Proxeronina dostając się do krwi umożliwia komórkom produkcję xeroniny. Xeronina zapobiega pojawianiu się stanów zapalnych, opuchlizn i bólu.

Głównym składnikiem zaangażowanym w proces biosyntezy xeroniny jest proxeronina, proxeronaza – enzym potrzebny do biosyntezy xeroniny – i serotonina. Twoje ciało składa się z tych składników, ale powstawanie proxeroniny jest ograniczone.

Oto jak Dr Heinicke przedstawia proces biosyntezy xeroniny:

Pod wpływem normalnych ruchów wątroba gromadzi proxeroninę. Co około 2 godziny, mózg wysyła sygnały do wątroby, by ta udostępniła pewną część proxeroniny. Różne organy w ludzkim ciele wchłaniają z krwi pewną ilość proxeroniny, która jest wystarczająca do produkcji takiej ilości xeroniny, jaka wystarczy organizmowi. Normalnie, komórki zawierają wystarczającą ilość innych składników biochemicznych niezbędnych do syntezy xeroniny – generalnie rzecz biorąc, tylko proxeronina dostarczana jest w szbkim, krótkim, czasie.

Wszystko jest w porządku do momentu, gdy organizm zaczyna wykazywać większe wymagania dotyczące xeroniny. W tym okresie, w takim przypadku, może pojawić się stres.

Zażywanie xeroniny jest szczególnie zalecane w przypadku występowania częstych problemów ze zdrowiem, zarówno zdrowiem fizycznym jak i emocjonalnym, przy wystąpieniu infekcji grzybicznych i toksycznych. Zapotrzebowanie na ten środek wzrasta dramatycznie szybko.

Zwykle w wątrobie nie występuje wystarczająca ilość proxeroniny, tak by mogła ona być dostarczona do komórek.

By wyleczyć chore tkanki dostarczające proxeroninę i serotoninę, należy stosować NONI, który jest bardzo dobrym środkiem, który zawiera dużą ilość proxeroniny.

Xeronina, serotonina i depresja.

Inna właściwość gojąca i łagodząca NONI pochodzi ze związków serotoniny. Taintański NONI jest jednym spośród 80 rodzajów medykamentów, które wykazują najwyższą skuteczność i które posiadają dużą ilość serotoniny, przywracającej zdolność i chęć do życia. Szczególnie zainteresowałem się właściwościami serotoniny podczas moich praktyk i studiów w Szkole Medycznej i Szpitalu Johna Hopkinsa. Widziałem kilku pacjentów, którzy po zażyciu serotoniny nie popadali już w stany depresyjne, przestali cierpieć na migreny.

Jednak u kilku spośród ww. pacjentów miało mdłości, biegunki, zawroty głowy, odczuwało niepokój, a nawet arytmię i nieregularne bicie serca.

Dr Heinicke informował, że wiele osób cierpiących na depresję, po wypiciu soku NONI, poczuło znaczną poprawę. Dr Heinicke poinformował mnie również, że wpływa on na ustabilizowanie nastroju.

Zauważył on także, że NONI pomogło wielu osobom cierpiącym na różnorodne uzależnienia. Opowiedział mi on o żonie lekarza, która kiedyś chciała rzucić palenie. Jej działania nie przyniosły jednak oczekiwanego efektu. Po ciągłym zażywaniu NONI, nieprzerwanie przez okres 2 tygodni, zaprzestała ona palenia. Obecnie jest ona wolna od papierosów już od ponad roku.

Dr Heinicke i inni lekarze również zauważyli, że są osoby, które nie potrafią uwolnić się od uzależnienia, takiego jak: alkohol, kokaina, marihuana, heroina.

Obecnie wielu naukowców uważa, że serotonina jest istotnym składnikiem stosowanym do podczas biosyntezy xeroniny.

Spośród ponad 10 000 osób zażywających NONI, 92% osób poinformowało, że po zastosowaniu NONI zauważyli wyraźny wzrost energii, natomiast 72 % osób wykazało, że po zastosowaniu NONI potrafią oni jasno myśleć.

Stosowanie NONI zaleca się m.in. w następujących przypadkach:

·  Zachorowania na cukrzycę typu 2

·  Zmienność nastrojów

·  Infekcje

·  Choroby układu pokarmowego, problemy z trawieniem

·  Stany zapalne

·  Problemy z układem oddechowym

·  Problemy ze skórą i włosami

·  Choroby nowotworowe

·  Złamania kości

·  Choroby wątroby

·  Astma


INNE ZASTOSOWANIA XERONINY:

Proxeronaza – inny składnik NONI, należy do enzymów zwanych lizosomami. Podczas dyskusji dotyczących związków xeronina-NONI, uprościłem bardzo skomplikowany system, w którym wiele różnych reakcji zachodzi jednocześnie. Dr Heinicke na początku dał nam biochemiczne podstawy dotyczące określenia związku xeronina-NONI. W chwili obecnej Dr Gerson pomoże nam w określeniu klinicznych związków xeronina-NONI. Dr Gerson stoi na stanowisku, że NONI pomaga w leczeniu wielu przypadków klinicznych.

Jak już wspominałem wcześniej, Dr Gerson przeprowadził wiele badań klinicznych na pacjentach cierpiących na podwyższone ciśnienie krwi, a także na pacjentach posiadających wysoki poziom cholesterolu. NONI pozytywnie wpłynęło ona obniżenie wysokiego ciśnienia, a także na obniżenie wysokiego poziomu cholesterolu. Dr Gerson zauważył również, że inni pacjenci stosujący NONI przestali mieć problemy z ciągle pojawiającymi się skurczami, ustały problemy z żołądkiem, zmniejszyły się dolegliwości osób cierpiących na wrzody żołądka i na cukrzycę.

DZIAŁANIE XERONINY I PROXERONINY NA MIĘŚNIE ŻOŁĄDKA:

W 1973 roku, kiedy to Dr Heinicke pracował nad swoją koncepcją działania xeroniny, porównał on wpływ xeroniny i proxeroniny na żołądek. W tym celu przeprowadził on eksperyment. Położył on wycinek z żołądka myszy na przyrząd służący do pomiaru napięcia mięśni. Dodawał on testowane próbki do stałego strumienia solnego zawierającego również inne składniki.

Rezultaty były uderzające. Jak tylko strumień zawierający xeroninę docierał do mięśni, zarówno częstotliwość jak i tempo oraz amplituda skurczów natychmiast zmieniały się i stabilizowały się na normalnym poziomie. Dla porównania, w przypadku, gdy strumień zawierający proxeronię docierał do mięśni – nie następowała żadna reakcja.

Następnie, po upływie dwóch sekund, zarówno częstotliwość jak i amplituda skurczów wzrastały do rozmiarów, jakie występowały przy zastosowaniu rozwiązania wykorzystującego xeroninę. Dr Heinicke powtórzył ten eksperyment wielokrotnie i za każdym razem uzyskiwał te same rezultaty.

Powyższe dane świadczą o tym, że xeronina wywołuje natychmiastową reakcję w mięśniach, podczas gdy proxeronina musi najpierw ulec rozproszeniu w mięśniach, dopiero po przywróceniu jej do xeroniny, następuje oczekiwany efekt.

Wszystkie składniki występujące w związkach xeroniny są zawarte w NONI i Dr Heinicke uważa, że proxeronina pochodząca z NONI jest czynnikiem o znaczeniu krytycznym wpływającym na poprawę stanu żywego organizmu. Taki wniosek nasuwa się, ponieważ dostarczana do organizmu w pokaźnych ilościach proxeronina ulega przetworzeniu w niezbędną xeroninę.

Dr Heinicke uważa, że po zastosowaniu NONI wielu ludzi czuje się lepiej. W naszym badaniu brało udział ponad 10.000 osób stosujących NONI. U 80% z nich zaobserwowano lepsze samopoczucie i poprawę stanu zdrowia.

Nie dziwi już fakt, że osoby mające problemy ze zdrowiem powinny otrzymywać większą dawkę proxeroniny. Dlatego też osoby te powinny stosować NONI.

 

przytoczone fragmenty pochodzą z książki dr Neila Solomona ,,Noni phenomenal healer''Noni lecznicza roślina wszechczasów napis

Noni Sok Noni Medycyna naturalna Zdrowie
| NONI - co to jest | Historia NONI | Tam gdzie rośnie najlepsze NONI | Składniki NONI | Irydoidy w soku NONI | Działanie NONI | Fenomen NONI |
| Zastosowanie NONI | Dawkowanie NONI | Przełom ozdrowieńczy NONI | Badania naukowe NONI | Lekarze o NONI | Opinie stosujących sok NONI |
| Wybór soku NONI | Literatura NONI w językach obcych | Literatura NONI w języku polskim | Film NONI | Zamówienie NONI | Medycyna naturalna |
| Suplementacja diety | Zdrowie |